środa, 29 lutego 2012

Barbie Tottaly Hair

I stało się. Zamieszkała u mnie lalka-legenda. Barbie Totally Hair! od dłuższego czasu wypatrywałam ją na aukcjach i ni stąd, ni zowąd pojawiła się u tej samej sprzedającej co inna legenda, którą opiszę w niedalekiej przyszłości.

Totally zadebiutowała w 1991r. i stała się najlepiej sprzedającą lalką świata. Teraz często widuję w sklepach z zabawkami lalki z długimi do pięt włosami ale żadna nie ma tego "czegoś". Trzy lata później pojawiła się inna długowłosa lalka - Barbie Cut N Style, która miała doczepiane włosy. Lalki inspirowane nią też często widuję. Planuję w przyszłości zakupić Cut N Style, ale na razie nie mam okazji.

Wróćmy do dzisiejszej bohaterki. W nowości, wyposażona była w długie karbowane włosy, wielką grzywkę, neonową mini, dużą, różową biżuterię i gamę akcesoriów do układania włosów. Dla lepszego wyobrażenia sobie, jaka to piękna lala była, foto lalki z neta(na zdjęciu jeden z wariantów stylizacji włosów):

Moja została ograbiona z oryginalnej sukienki, obuwia i biżuterii, Ba, nawet grzywkę miała skróconą. Włosy - splątane w dredy i związane gumką. I od gumki się odkształciły, bo miały służyć małoletnim fryzjerkom, więc musiały łatwo przybierać kształty. Oprócz tego lalka miała brudną buźkę, co widać na zdjęciu poniżej. Delikatnie mówiąc, wyglądała menelowato. Do plusów można zaliczyć to, że miała zastępcze ciuchy(czyli spodnie i obrzydliwą sukienkę) i biżuterię. Na zdjęciach poniżej lalka przed zabiegami:


Lala posiedziała w płynie do płukania tkanin, przeszła przez dwie kąpiele z myciem kłaków, wyczesywanie na mokro i mycie buźki. Włosy lekko odkształcone, miały nadal ślady oryginalnych karbowań:


Ale mnie było za mało. Kudełki przeszły trzecią kąpiel w której zostały "ułożone" i nie są odkształcone, grzywka też została ułożona i nabrała objętości. Włosy zostały wyprostowane, a następnie pokarbowane, tak jak lalka miała w nowości. Sukienka niewiadomego pochodzenia została wyprana i skrócona i wygląda teraz bardzo oryginalnie. do tego dostała najlepsze pantofle i naszyjnik/kwiatek/obrożę pasującą kolorystycznie do sukienki.

Buźka Totally jest śliczna. Ma śliczne, duże niebiesko-turkusowe oczy z długimi, grubymi rzęsami. Do tego "duży" cień na powiekach w kolorze niebiesko - różowym i granatowa kredka.

Zdjęcia Totally Hair po całkowitej odnowie:
7 komentarzy:

 1. O kurcze!!! Przepięknie wygląda, normalnie nie ta sama lalka! Gratuluję jej zdobycia i sprawienia, że wygląda jak nowa. Jest prześliczna, nawet w tej skróconej grzywce ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, też jestem zadowolona z efektu, bo był to mój pierwszy trupek i nie wiedziałam czy się uda ją odnowić.

   Usuń
 2. Przepiekna ! I do tego gwiazda Mattela.... Gratuluję ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje nabycia wyjątkowej lalki i udanego odszczurzania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, oj, ale dredy miała. A teraz takie fale :) mam pytanko, jak je robiłaś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Włosy doprowadzone do stanu używalności wyprostowałam, a potem pokarbowałam zwykłą karbownicą ustawioną na najniższą temperaturę( w przypadku prostowania tak samo tylko prostownicą).

   Usuń
  2. Dzięki. Ja prostownicy używałam, karbownicę, wychodzi, muszę sobie kupić :)

   Usuń